Endüstriyel Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santralleri (EPC Hizmeti)

Anahtar teslim taahhüt hizmeti; diğer bir ifadeyle EPC (Engineering Procurement and Construction) hizmeti, projenin detaylı mühendislik tasarımını, gerekli olan bütün malzemelerin tedariğini, tesisin inşasının yapılarak müşteriye teslim edilmesine kadar olan süreçlerinin tümünün yönetilmesini içerir.

Akar Solar, çatı tipi fotovoltaik güneş enerjisi santralleri kuran deneyimli bir mühendislik ve taahhüt firmasıdır. Akar Solar, fotovoltaik güneş enerjisi projelerinde elektriksel ve mekanik tüm sistemin tasarlanmasından, kabul işlemlerinin yapılarak santralin çalışır vaziyette müşteriye teslimine kadar tüm süreçlerde A dan Z’ ye hizmet sunmaktadır.

Akar Solar Enerji Sistemleri, endüstriyel tesis, okul, kamu binası, hayvan çiftliği, soğuk hava deposu ve benzeri birçok işletme çatısına anahtar teslim solar enerji sistemleri kurmuş ve devreye almış bir epc firmasıdır. İşletme olarak çatınıza bir güneş enerjisi yatırımı düşünüyorsanız, lütfen bizimle irtibata geçiniz. Akabinde uzman ekibimiz işletmenizi ziyaret edecektir. Keşif sonrası sistem tasarımı, fiyatlandırma ve fizibilite analizi ücretsiz tarafımızdan yapılacaktır ve tarafınıza detaylı bir sunum hazırlanacaktır.

Müşteri tarafından onay verilen projeler, Akar Solar’ ın deneyimli ve uzman ekibi tarafından müşteri ile paylaşılan zaman çizelgesine ve ilgili yönetmeliklere uygun şekilde sahada uygulaması yapılır.

Kurulumu tamamlanan tesise gerekli testler yapılarak kabule hazır hale getirilir. Ardından resmi teknik personel eşliğinde tesisin kabulü yapılır, devreye alınır ve müşteriye teslim edilir.


Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santrallerinin Avantajları:

  • Kısa amortisman süresi,
  • 40 yıl ömrünün ve 25 yıl solar panel üretici garantisinin olması,
  • Elektriğin tüketildiği yerde üretilmesi,
  • Genelde tesiste trafo ve OG ekipmanın mevcut olmasından dolayı arazi uygulamalarına göre daha az maliyetli olması
  • Konstrüksiyon maliyetinin arazi uygulamalarına göre daha az olması,
  • Bakım ve servis maliyetlerinin çok düşük olması,
  • Ayrıca bir saha işletme personeline ihtiyaç duyulmaması,
  • Her hangi bir mekanik aksamı olmadığı için bakımı kolay, masrafı az, gürültüsü ve atığı yoktur.
İletişime Geçin